Connect with us

Polska

Oddolna zbiórka internautów na rzecz WOŚP i Pawła Adamowicza

Dodano

dnia

Paweł Adamowicz podczas zbiórki pieniędzy dla WOŚP, Styczeń 2019
Fot. Profil Pawła Adamowicza / Instagram

Trwa zainicjowana oddolnie internetowa zbiórka funduszy, której celem jest upamiętnienie działalności charytatywnej zamordowanego tydzień temu Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Środki można wpłacać za pomocą portalu Facebook, na specjalnie utworzonym ku temu wydarzeniu, które dostępne jest pod tym linkiem.

Na godzinę 22:00 w dniu 21.01.2019 kwota wynosi już niemal 2 850 000 złotych i rośnie z zawrotną prędkością. Przypomnijmy, że organizatorka zbiórki, Pani Patrycja, podczas jej tworzenia planowała zebrać około tysiąca złotych. To z pewnością oszałamiający sukces, a także dowód tego, jaka siła drzemie w zjednoczonym, niepodzielonym społeczeństwie.

Opis zbiórki zamieszczony na stronie wydarzenia: „Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie. Informacje o organizacji WOŚP są podane poniżej.”

Zebrane fundusze zasilą konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która do tej pory – nie wliczając opisywanej kwesty – zebrała  92 143 798 złotych, bijąc tym samym kolejny rekord.

[Aktualizacja z godziny 22:20] Na ten moment kwota zbiórki przekroczyła już trzy miliony złotych, co daje dynamikę wzrostu na poziomie 7 500 złotych na minutę.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.