Connect with us

Polska

Ścigaj: w sprawie ustawy 447 nie liczą się marsze, hasła i pokrzykiwania tylko konkret

Dodano

dnia

Agnieszka Ścigaj/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Agnieszka Ścigaj/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Poseł Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15) w programie „Polskiego Radia” komentowała zamieszanie wokół amerykańskiej ustawy 447 i ewentualnym roszczeń organizacji żydowskich dotyczących zwrotu lub odszkodowań za tzw. mienie bezspadkowe. Ruch Pawła Kukiza złożył w Sejmie RP projekt ustawy w tej sprawie, ale marszałek zdjął ten punkt z porządku obrad parlamentu.

– Oczekujemy ze strony rządu uspokojenia opinii publicznej i deklaracji ze strony rządu Prawa i Sprawiedliwości. To zresztą już słyszymy, że żadne roszczenia nie mają podstaw. Liczymy na to, że parlament podejmie pracę i przyjmie ustawę, która uspokoi opinię publiczną, która z całą pewnością zabezpieczy przyszłe pokolenia i zastopuje wzburzenie społeczne które towarzyszy amerykańskim zapisom

– mówiła Agnieszka Ścigaj.

Ścigaj: nie ścigamy się z Konfederacją

Jak przekonywała posłanka Ścigaj, Kukiz’15 nie podejmuje się rywalizacji z Konfederacją Korwin Braun Liroy Narodowcy, a jedynie dba o interesy państwa. Podkreśliła, że to właśnie ruch Pawła Kukiza był ze swoją ustawą w Stanach Zjednoczonych. Zaznaczyła, że organizowane w tej sprawie manifestacje nie zmieniają nic w aspekcie rozwiązania problemu.

– Nie ścigamy się w sprawie ustawy 447 z Konfederacją Korwin Braun Liroy Narodowcy, która jest tworem powstałym wyłącznie na potrzeby wyborów do Parlamentu Europejskiego. Oni szukają haseł, dzięki którym może zaistnieć. To Kukiz’15 był ze swoim projektem ustawy w Stanach Zjednoczonych. W sprawie ustawy 447 nie liczą się marsze, hasła i pokrzykiwania tylko konkret. A takim jest propozycja złożona przez Kukiz’15

– przekonywała Ścigaj.

Źródło:

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.