Connect with us

Polska

Legutko o ACTA 2: regulacje są bardzo nieprecyzyjne, co przyznał nawet sam autor sprawozdania

Dodano

dnia

Ryszard Legutko/Fot. © European Union 2016 - European Parliament/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr
Ryszard Legutko/Fot. © European Union 2016 - European Parliament/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr

Prof. Ryszard Legutko w programie „Gość Wiadomości” na TVP Info komentował głosowanie Parlamentu Europejskiego nad dyrektywą o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, nazywaną przez internautów „ACTA 2”. Jak przekonywał, przeforsowane przepisy będą prowadzić do wyeliminowania słabszych podmiotów z rynku.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że ACTA 2 służy przede wszystkim gigantom medialnym, którzy wykorzystają uprzywilejowaną pozycję do eliminacji konkurencji w postaci mniejszych podmiotów. Prof. Ryszard Legutko stanowczo krytykował posłów Platformy Obywatelskiej, którzy jego zdaniem „wpadli w mocną konfuzję” podczas głosowania.

ACTA 2 nieprecyzyjne

ACTA 2 jest nieprecyzyjne. Nawet sam autor sprawozdania, nad którym głosowaliśmy i dyskutowaliśmy, przyznał, że jest nieprecyzyjne. Tam są dwie główne rzeczy. Jedna to „prawa pokrewne”, czyli nie tylko autor ma prawa, ale także wydawca i w rezultacie ten wydawca, który ma najwięcej pieniędzy i największą siłę – prowadzi do wyeliminowania tych słabszych podmiotów. Będziemy mieli dominację gigantów medialnych

– mówił Ryszard Legutko w „Gościu Wiadomości”.

Legutko o głosowaniu europosłów PO

– Europosłowie PO pokazali kakofonię. Jedni głosowali „za”, inni „przeciw”, inni się „wstrzymali”, a jeszcze inni wyciągnęli kartę i w ogóle nie głosowali. Próbowali zagłosować „korzystnie politycznie”, ale okazało się, że wpadli w mocną konfuzję i sygnał z ich strony wyszedł właśnie kakofoniczny

– ocenił.

Źródło:
Gość Wiadomości/TVP Info

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.