Connect with us

Polska

Jakubiak: Polska powinna zostać w Unii Europejskiej

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0
Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0

Poseł Marek Jakubiak był gościem „Radia Plus”, gdzie deklarował, że Polska powinna pozostać w ramach Unii Europejskiej, ale nie powinniśmy być „outsiderem”. To stanowisko odmienne od prezentowanego przez niektórych liderów Konfederacji Korwin-Braun-Liroy-Narodowcy.

– Oczywiście, powinna zostać Polska w Unii Europejskiej. Jestem zdania, że nie powinniśmy być outsiderem UE. My nie powinniśmy proponować rozbicia, tylko poczekać i wraz z innymi doprowadzić do reformy, na podstawie której Wspólnota przeformułuje się w państwa EWG

– mówił poseł Marek Jakubiak w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w „Radiu Plus”.

Jakubiak: chcemy powrotu do EWG

Polityk podkreślał, że najlepszą możliwą zmianą Unii Europejskiej byłby powrót do formuły EWG, powrotu do wspólnego handlu i braku granic.

– Unia musi być zreformowana. Korwin-Mikke uważa, że na samym końcu ona się i tak rozpadnie, więc można mówić śmiało o rozpadzie. O Polexicie mówią narodowcy, dlatego że mają świadomość, że UE nie przetrwa w tym zakresie. Idą do PE, żeby po prostu zwyczajnie ją reformować

– podkreślił Jakubiak.

Źródło:

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.